Педагогічна рада
Мова - не лише засіб спілкування,
а й спосіб сприйняття світу,
відтворення його у свідомості людини.
В нашому дошкільному навчальному закладі № 3 «Перлинка», згідно річного плану роботи, 26 березня відбулося чергове засідання педагогічної ради на тему «Мовленнєвий розвиток дошкільників відповідно до концептуальних засад Базового компонента дошкільної освіти».
Мета засідання: підвищення професійного рівня педагогів з даного питання.
Відповідно до концептуальних засад Базового компонента дошкільної освіти мовленнєвий розвиток дошкільнят є одним з пріоритетних завдань педагогічного колективу нашого закладу.
У процесі роботи було обговорено наступні питання:
 1.Мовленнєва робота з дошкільниками: шляхи оптимізації.
 2.Використання мультфільмів як засобу розвитку зв'язного мовлення дошкільників.
 3. Розвиток зв'язного мовлення дітей дошкільного віку засобами театралізованої діяльності.
 4. Про вплив розвитку дрібної моторики на формування мовлення дошкільників.
 5.Система планування освітньої роботи з розвитку мовлення дітей дошкільного віку.
 6.Стан роботи ДНЗ з мовленнєвого розвитку дітей.
 7.Презентація дидактичних ігор, посібників, театрів з розвитку мовлення.
Завідувач ДНЗ В.В.Антонюк своєю доповіддю збагатила досвід педагогів знаннями про основні вимоги до мовленнєвих занять в системі сучасної дошкільної освіти, наголосила на тому, що оптимізувати процес набуття дітьми мовленнєвої компетенції можна лише за умови створення розвивального середовища, що стимулює мовленнєве спілкування дитини з оточенням протягом дня.
Вихователь - методист А.М.Криворучко провела методичну панораму, у якій висвітлила технологію використання мультфільмів як освітнього засобу навчання мови й розвитку мовлення дошкільників. У грі «Впізнай мультиплікаційного героя» педагоги мали змогу ознайомитися з етапами мовленнєвої роботи за фрагментами мультфільмів.
Вихователь В.В.Ваколюк, з досвіду своєї роботи з вихованцями старшого дошкільного віку, розповіла колегам про свої напрацювання з розвитку зв'язного мовлення дітей дошкільного віку засобами театралізованої діяльності.
Для того, щоб розкрити систему планування з формування мовленнєвої компетентності дітей, учасники педагогічної ради у ході практикуму визначили його основні складові, розглянули схему «Система планування освітньої роботи з розвитку мовлення дітей дошкільного віку».
Вихователі І.О.Синчук, Н.М.Ярощук у змістовній формі обмінялися досвідом роботи з впливу розвитку дрібної моторики на формування мовлення дошкільників, провели з присутніми цікаві пальчикові ігри.
Стан роботи ДНЗ з мовленнєвого розвитку дітей було висвітлено завідувачем В.В.Антонюк в інформаційній довідці за наслідками тематичної перевірки.
Фінальним акордом засідання педагогічної ради стала презентація дидактичних ігор, різних видів театрів, посібників з розвитку мовлення, які педагоги закладу плідно використовують у своїй діяльності, працюючи над формуванням мовленнєвої компетентності своїх вихованців.
У роботі дошкільного навчального закладу з дошкільниками триває пошук, збагачення і забезпечення природовідповідних компонентів середовища, які б допомагали повноцінному становленню мовленнєвої особистості.

Дата: 2015-04-04 21:11:53